Szukaj części po numerze VIN w nowym sklepie Oplex.pl


 

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier INPOST) już od 400,00 zł.

kontakt części ople

Reklamacje i zwroty

GWARANCJE I REKLAMACJE1. Części samochodowe oferowane w sklepie internetowym OPLEX są objęte gwarancją producenta.
2. Okres gwarancyjny wynosi 1rok/2lata a w niektórych przypadkach 3 do 5-lat , w zależności których części dotyczy i jakiego producenta.
3. Warunkiem gwarancji na części oryginalne OPEL GM  jest montaż w autoryzowanym serwisie Opla.
4. Warunkiem gwarancji na pozostałe części jest montaż w wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym.
5. W przypadku zamontowanej w pojeździe niefabrycznej instalacji gazowej LPG niektóre części elektryczne lub elektromechaniczne nie podlegają gwarancji.
6. Części elektryczne i elektroniczne - moduły - cewki - czujniki - silniki krokowe - sondy - zawory egr podlegają gwarancji tylko w przypadku montażu w autoryzowanych zakładach elektromechanicznych firmy Bosch lub ASO potwierdzone fakturą lub paragonem za usługę montażu wraz z zaznaczonym numerem rejestracyjnym auta.
wyżej wymienione części muszą być dostarczone wraz z wydrukiem z diagnostyki komputerowej z w/w zakładów oraz kserokopią dowodu rejestracyjnego auta. W autach z instalacją gazową, reklamacje na te elementy nie będą rozpatrywane.
7. W przypadku reklamacji należy kontaktować się z firmą OPLEX (e-sklep@oplex.pl lub tel 42 684 61 81). Podstawą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej jest dokument zakupu (paragon lub faktura), który klient otrzymał wraz z przesyłką oraz dołączone i wypełnione do niego zgłoszenie reklamacyjne (do pobrania poniżej) z  kserokopią dowodu rejestracyjnego.
8. Termin rozpatrywania reklamacji wynosi do 30 dni
9. Reklamowaną część kupujący dostarcza/przesyła na własny koszt i ryzyko na adres firmy - OPLEX 93-126 Łódź ul. Przybyszewskiego 71  W przypadku nie dopełnienia któregoś z powyższych warunków przez kupującego, Sprzedawca zastrzega sobie prawo nie przyjęcia przesyłki zwrotnej
10. Pozytywne rozpatrzenie reklamacji skutkuje wymianą części lub zwrotem gotówki wraz z kosztami wysyłki na wskazane przez klienta konto bankowe
11. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji koszty związane z przesyłką towaru do firmy OPLEX  (w obie strony) ponosi kupujący.
12. Reklamacje dotyczące uszkodzeń powstałych podczas transportu rozpatrujemy tylko na podstawie protokołu uszkodzeń spisanego z kurierem dostarczającym przesyłkę.

 

Do pobrania formularz reklamacyjny w formacie PDF:

ZGŁOSZENIE REKLAMACYJNE - pobierz

 

ZWROTY

1. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", (Dz.U.2000 Nr 22, poz. 271), Zamawiający, będący osobą fizyczną, dokonujący zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej.
2. Towar należy przesłać na adres sklepu na własny koszt i ryzyko składając jednocześnie oświadczenie na piśmie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Formularz odstąpienia od umowy kupna -sprzedaży do pobrania poniżej.
3. Przesyłki wysłane za pobraniem  nie będą odbierane. 
4.  Zwracany towar nie może być rozpakowany i musi posiadać oryginalne opakowanie. 
5.  Towar używany, zdekompletowany lub zniszczony nie podlega zwrotowi. 
6. Należność za zwracany towar zostanie zrealizowana w formie przelewu bankowego na wskazane przez kupującego konto bankowe w terminie nie dłuższym niż 14 dni roboczych od daty przyjęcia towaru do magazynu OPLEX
7. Sklep zwraca równowartość zakupionego towaru i nie pokrywa kosztów przesyłki.
8. Zwrotom nie podlegają:
-części elektryczne i elektroniczne (przełączniki, pompy paliwa, cewki zapłonowe, żarówki, moduły zapłonowe, sondy lambda itp.)
-materiały eksploatacyjne oleje, płyny, itd.
-części sprowadzane od producentów na indywidualne zamówienie klienta 

 

 

 

Do pobrania formularz odstąpienia od umowy kupna na odległość w formacie PDF:

ZGŁOSZENIE REKLAMACYJNE - pobierz

 

 

 

marki części do opla

sprzedaż części do opla

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl